MSI MAG Z690 TORPEDO SOKET 1700 DDR5 6400 (OC) PCI-E Gen 5 ,M.2 USB3.2 2.5G LAN ATX

SKU: 210226585
Üretici: Msi
6.654,70 ₺ (TL) (KDV Dahil)
Kullanılabilirlik: Stokta yok
İşlemci Soket TipiLGA1700
Yonga SetiINTEL Z690
Bellek DesteğiDDR5 DIMM
Tümleşik Ekran KartıYok
Form YapısıATX
Core Boost Teknolojisi

Üst sınıf tasarımı ile maksimum performans için hazır.

6 katmanlı, 2oz kalınlaştırılmış bakır PCB

6 katmanlı, 2oz kalınlaştırılmış bakır PCB, yüksek performanstan ödün vermeyen uzun ömürlü bir sistem kararlılığı sunar.

16 +1 +1 Duet Rail Güç Sistemi

Agresif dijital VRM güç tasarımı, dijital PWM bağlantılar ve 70A SPS 16 Duet Rail güç sistemi ile sisteminiz en sıradışı koşullarda bile kararlı ve akıcı çalışır.

PCIe Steel Armor

Ekran kartlarını esnemeye ve elektromanyetik girişim sinyallerine karşı koruyarak daha yüksek performans, kararlılık ve sağlamlık sunar.

Genişletilmiş Heatsink

MSI’ın genişletilmiş heatsink ve ileri devre tasarımı sayesinde üst sınıf işlemciler bile tam hızda çalışır.

M.2 Shield Frozr

Güçlendirilmiş dahili M.2 termal çözüm. M.2 SSD’nizi güvende tutarken ısıya bağlı tıkanmaları engeller ve sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlar.

Pompa Fanı Desteği

Sıvı soğutma fanı hızlarını kontrol edin, en iyi akış ve gürültü dengesini kendi tercihinize göre belirleyin.

7W/mK Termal Yastıklara sahip Heatsink Tasarımı

7W/mK termal yastıklar sıcaklığın heatsink üzerine daha etkin bir şekilde ulaştırılmasını sağlar.

2.5G Ağ Çözümü

LAN Manager ile desteklenen üst sınıf 2.5G LAN ile çok daha iyi bir ağ deneyimi yaşayın.

Audio Boost 5

ALC4080 Codec, üstün kaliteli ses kapasitörleri ile en heyecanlı oyun deneymini yaşatır.

Memory Boost

Tamamen izole edilen DDR devreleri sayesinde veri sinyalleri saf olarak iletilir. Böylece en iyi hızaşırtma performansı elde edilir.

Lightning Gen 5 Çözümü

En yeni Gen 5 PCI-E yuvaları, 128GB/sn’ye kadar bant genişliği ile maksimum transfer hızına ulaşır.

16 + 1 + 1 DUET RAIL SYSTEM
Toplam 16 Duet-Rail güç sistemi (DRPS) ile üretilen agresif VRM tasarımı ile maksimum performansın zincirlerini kırın! 2 adet 8-pin güç konnektörü ve özel Core Boost teknolojisi ile MAG serisi anakart ağır işlem yüklerini her gün kaldırmaya hazır
YENİ DDR5 BELLEK
DDR performansında büyük bir ileri adım olan DDR5 bellek, adanmış SMT lehim süreci ve MSI Memory Boost teknolojisi ile MAG Z690 TORPEDO dünyanın en yeni standardında bellek performansı sunmaya hazır.
EŞSİZ BELLEK PERFORMANSI
MSI anakartlar sistem belleğini daha yüksek hız, daha yetenekli hızaşırtma ve kararlılık sunacak şekilde güçlendirir. Optimize edilen tamamen izole bellek hatları mükemmel performans ve güvenilirlik sağlar. Böylece sisteminizi çökme endişesi taşımadan rahatça kullanabilirsiniz.
LIGHTNING GEN 5 PCI-E
MSI Lightning Gen 5 PCI-E, önceki nesil arayüzü ikiye katlayarak 128GB/sn hızında x16 bant genişliği sunar. Gelişmiş SMT(yüzey montaj teknolojisi) ile anakarta lehimlenen PCI-E yuvası, sinyal girişimi ve elektrik gürültülerini azaltarak PCIE 5.0 arayüzünde daha yüksek bant genişliği ve daha hızlı transfer hızları sağlar.
M.2 SHIELD FROZR
Güçlendirilmiş dahili M.2 termal çözümü, M.2 SSD’leri güvende tutarken aynı zamanda ısıya bağlı tıkanmaları engelleyerek sisteminizin daha hızlı çalışmasını sağlar.
PCB TASARIMI
PCB tasarımı daha yüksek bant genişliği ve veri transferi için optimize edildi. Aynı zamanda devre üzerinde daha güvenilir sinyal iletimi sağlar.
  • 6 PCB katmanı
  • IT-170 sunucu sınıfı PCB malzemesi
  • 2oz kalınlaştırılmış bakır
SİSTEMİNİZİ PCI-E STEEL ARMOR İLE GÜÇLENDİRİN
MSI PCI Express Steel Armor slotları anakarta fazladan lehim noktaları ile sabitlenmişlerdir ve ağır ekran kartlarına fazladan fiziksel destek sağlarlar. Oyunda her avantaj çok önemli olduğu için Steel Armor temas noktalarını elektromanyetik sinyal girişiminden de korur.
LIGHTNING USB 3.2 GEN 2X2 20G İLE ÇİFT BANT GENİŞLİĞİ
USB 3.2 cihazları kullanmak hiç bu kadar hızlı olmadı! USB 3.2 Gen2x2 denetleyicisi sayesinde MSI anakartlar arka USB Type-C portu üzerinden 20 GB/sn gibi görülmemiş USB hızlarına erişebilir. Lightning USB 20G konnektörleri altın kaplama yapıları sayesinde daha iyi sinyal ve performans sunarlar.
DENEYİMİNİZİ AUDIO BOOST 5 İLE ZENGİNLEŞTİRİN
Tıpkı adanmış bir ses kartı gibi Audio Boost 5 anakartın diğer bölümlerinden tamamen izole edilmiş yüksek çözünürlüklü bir ses işlemcisine, adanmış amplifikatöre ve yüksek kaliteli ses kapasitörlerine sahiptir. Böylece en saf ses sinyallerini ulaştırarak düşmanın yerini tam olarak belirlemenize olanak tanır. ALC 4080 ses işlemcisi ile dontılan bu anakart 120dB SNR, 32-bit/384kHz ve DSD Super Audio CD oynatma ve kayıt özelliklerinie sahiptir.
2.5G LAN İLE MAKSİMUM VERİ TRANSFERİ
MAG Z690 TORPEDO yüksek bant genişliği ve düşük gecikmeli Ethernet ağları ile talepkar oyuncular ve ileri seviye kullanıcılar için üretildi. Tümleşik 2.5Gbps bağlantı ile daha önce şahit olmadığınız inanılmaz hızda veri transferleri yapabileceksiniz. MSI LAN Manager gecikmeye duyarlı ağ trafiğini otomatik olarak algılayarak uygulamalarınıza öncelik vererek son derece düşük gecikmeli bir online deneyim sunar.
STICKER’LAR İLE ÖZELLEŞTİRİN
Kutudan çıkan sticker’larla anakartınızı özelleştirebilir, tarzınızı gerçekten yansıtabilirsiniz.
MSI MAG Z690 TORPEDO CORNERSTONE overview